Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
BALLI ÇÖREK OTU
BALLI ÇÖREK OTU

Herbalist Yunus Ersin, Kur’an’ın şifa sırrıyla Nebevi Tıbbın mirasını bir araya getirdi.

 

Bizim Aktar’dan ballı çörek otu

 

Herbalist Yunus Ersin, “Çörek otu ölümden başka her şeye devadır” buyuran Peygamber Efendimiz (sav)’in hadisi şerifindeki sırrı, Kur’an-ı Kerim’de şifa olduğu beyan edilen bal ile bir araya getirerek dünyada bir ilki başardı ve ballı çörek otunu hazırladı. Ersin, “İnşallah, Nebevi Tıbb’ın bu güzel düsturuna biz de helal boyutuyla hizmet etmeye nail oluruz” dedi.

 

Herbalist Yunus Ersin,“Çörek otu ölümden başka her şeye devadır” buyuran Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)’in hadisi şeriflerinin sırrına erebilmek ve Kur’an-ı Kerim’de şifa olduğu beyan edilen balı bir araya getirerek “Ballı Çörek Otu” hazırladı. İnsanlarımızın kolayca kullanabilecekleri bir nitelikte ballı çörek otu olarak hazırladıkları ürünün Resulullah (sav)’in ifade ettiği şifa sırrını ortaya koyabilmek için çok özel bir çalışmayla gerçekleştirildiğini ve dünyada ilk olduğunu belirten Bayrampaşa Şifalı Bitkiler Merkezi Sahibi Yunus Ersin, “İnşallah, Nebevi Tıbb’ın bu güzel düsturuna biz de helal boyutuyla hizmet etmeye nail oluruz” dedi.

Çörek otunun kendi orijinal haliyle kullanılmasının bazı insanlarda hazımsızlığa, kabızlığa neden olduğunu, bağırsakların çalışmasında problemler görüldüğünü ifade eden Ersin, “Ama bizim hazırladığımız çörek otu yağı ise emilimi kolay, vücudun kolayca absorbe edebileceği bir nitelik ortaya koyuyor. Arap yarımadasında Habbetüssevda olarak bilinen bizim de bu isimle hazırladığımız çörek otu yağı belki de dünyada ilk olma özelliğini taşıyor. Bunun yanında hazırladığımız ballı çörek otu ise yine dünyada ilk olarak şifa kaynaklarının buluşması olarak tarihe geçmiş durumda. Birisi ayeti kerimede, birisi ise hadisi şerifte şifalı özellikleri bizlere aktarılan bal ile çörek otunun buluşturulması yönünde gerçekten çok ince formülasyon çalışmaları gerçekleştirdik. İkisinin bir araya gelmesi yönünde çok farklı analizler yaptık, çünkü belli bir kıvamı yakalamadığınız zaman ikisi de birbirini kabul etmiyor. Orantılarını yaptık. Soğuk sıkma yağ olarak kullandığımız çörek otu yağımızı insanlarımızın şifa beklentilerine ve vücutlarının zindeleşmesine yardımcı olacak şekilde hazırladık” diye konuştu.

 

Şifalı bitkiler tarihsel mirasımız

 

Piyasada bir çok çörek otu yağı bulunduğunu, ama bu işi sadece ticaret ve kazanç olarak görenlerin çörek otuyla hiçbir ilgisi olmayan çiçek yağlarını bile bir şekilde insanlara çörek otu yağı olarak içirmeye çalıştıklarını, güvenilir, ehil, işinin sevdalısı olmayan yerlerden kesinlikle bu şifa kaynağına ulaşılmaması gerektiğini dile getiren Ersin, “Bayrampaşa Şifalı Bitkiler Merkezi olarak yıllardır yaptığımız şifalı bitkiler üzerine çalışmalar, ortaya koyduğumuz modern tıbbı destekleyen ve hastalarımıza destekleyici tıp olarak sunduğumuz hizmetin kalitesinde sürekli bir ivme ve artışı sağlıyoruz. Şifalı bitkiler bizim tarihsel mirasımızdır. Allah (c.c.)’ünün bizlere kullanmamız için hediye ettiği şifalı bitkileri işinin ehli ve uzman insanların elinde, şifa bekleyen insanlarımıza ulaştırmak boyun borcumuzdur. Bir çok Avrupa ülkesinde artık şifalı bitkilerin modern tıbbın hizmetinde aktif şekilde kullanıldığı açık bir gerçektir. Biz de bu gerçekliği ülkemizde uygulamalı ve modern tıp ile şifalı bitkileri daha kombinasyonlu şekilde buluşturacak bir süreci hızlandırmalıyız. Biz ballı çörek otumuzu, helal olarak, helalinden bir şekilde halkımızın hizmetine sunarak önemli bir aşamayı kaydetmiş oluyoruz” açıklamasını yaptı.