Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
BİZİM AKTAR KASTAMONU
BİZİM AKTAR KASTAMONU

Kastamonu endemik bitkiler cenneti

 

Bizim Aktar Sahibi Yunus Ersin, “Kastamonu’da insanlarımızın yardımcı tedavi unsuru olarak kullandığı, adı sanı bilinmeyen, yani piyasaya verilmediği için ticari özelliği olmayan yüzlerce çeşit bitki vardır. Bu niteliğiyle Kastamonu’da Rabimizin doğa eliyle bizlere sunduğu endemik bitki florasının araştırılıp, arşivlenip tabiat eczanemizin şifa zenginliğine aktarılması zorunludur” diye konuştu.

 

Kastamonu’nun doğasıyla, tabiat yapısıyla Allah (c.c.)’ünün bahşettiği bir endemik bitkiler cenneti olarak dikkat çektiğini belirten Bizim Aktar Sahibi Yunus Ersin, “Kastamonu’da insanlarımızın yardımcı tedavi unsuru olarak kullandığı, adı sanı bilinmeyen, yani piyasaya verilmediği için ticari özelliği olmayan yüzlerce çeşit bitki vardır. Bu niteliğiyle Kastamonu’da Rabimizin doğa eliyle bizlere sunduğu endemik bitki florasının araştırılıp, arşivlenip tabiat eczanemizin şifa zenginliğine aktarılması zorunludur” diye konuştu.

Özellikle Kastamonu’da Azdavay’da çok nitelikli ve kaliteli çalışmalar yaptığını, bu bölgeden elde ettiği çamurla, çamur maskesi ve çamur şampuanı ile birlikte strese iyi gelen çamur sabunu da ürettiğini dile getiren Yunus Ersin, “Bu çamurla bir çok ürün ürettik, soyulabilir çamur maskesi ile sivilce ve aknenin yardımcı tedavi unsurunu gerçekleştirdik. Diğer yandan bu çamurun içinde bulunan doğal boyayı ise istediğiniz yerde kullanabilmeniz mümkün. İster duvar boyası isterseniz gıda boyası olarak kullanabileceğiniz çok kaliteli ve hiçbir yerde bulamayacağınız bir şifa kaynağı çamur. Yurdun değişik bölgelerinde veya Büyükşehirlerde bazı merkezlerde yapılan çamur terapilerinin aslında şifa niteliğinin bir şekilde araştırılması gerektiği çok açıktır. Zira, hiçbir özelliği olmayan bu çamurlarla yapılan terapiler genelde bir neticeye ulaşmıyor, şifa arayan kardeşlerimiz de boşu boşuna terapiye girmiş oluyorlar” değerlendirmesini yaptı. Ersin, “ Biz, Azdavay Çamurunun strese yönelik olarak merkezimizde bir terapi olarak kullanmanın projelerini yürütüyoruz. Çamurun püskürtülerek hastalarımızın üzerine tutulduğu ve stresten arınma formüllerinin gerçekleştiği bir boyut için hazırlıklarımızı planlıyoruz. İnşallah bu çamur, bu şekliyle kullanıldığında insanlarımızın özellikle Büyükşehirlerde stres içinde bulunan insanlarımızın stresinin giderilmesinde gerçekten yardımcı olacaktır diye düşünüyorum” açıklamasını yaptı.