Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
BİZİM AKTAR - TEPKA GIDA
BİZİM AKTAR - TEPKA GIDA

Bizim Aktar ve Tekpa Gıda’dan

 

Yatırım, üretim, istihdam hamlesi

 

Şifalı bitkiler üzerine yaptığı nitelikli çalışmalarla Anadolu bitki florasını ekonomiye kazandıran Bizim Aktar ile Tekpa Gıda firması, güçbirliği yaparak Avusturyalı Senna Firması’nın Türkiye’de yaklaşık 250 kişiye iş-aş ve istihdam kapısı açacağı yatırımına öncü olacak girişimi başlattı. 

 

Bizim Aktar Sahibi Herbalist Yunus Ersin, “İşsizlikle boğuşan Türkiye’de 250 kişilik istihdam sağlayacak olmanın heyecanını yaşıyoruz” derken, Tekpa Gıda Yönetim Kurulu Başkanı ve Senna Firması Türkiye Mümessili Erol Yasemin, “Yatırım teşviklerinin olduğu, lojistik açıdan İstanbul’a yakın bir bölgede fabrikamızı kurmak istiyoruz” diye konuştu.

 

 

Şifalı bitkiler üzerine yaptığı nitelikli çalışmalarla Anadolu bitki florasını ekonomiye kazandıran Bizim Aktar ile Tekpa Gıda firması, güçbirliği yaparak Avusturyalı Senna Firması’nın Türkiye’de yaklaşık 200 kişiye iş-aş ve istihdam kapısı açacağı yatırımına öncü oldu. Bizim Aktar Sahibi Herbalist Yunus Ersin, “Bizim amacımız işsizlikle boğuşan ülkemizde iş-aş imkanlarının artırılması, insanımıza çalışabilecekleri istihdam kapılarının aralanmasıdır. Avusturya’da faaliyet gösteren, Avrupa ülkelerinde ilgili sektörlerin tercih ederek tükettiği bu ürünleri Türkiye’de üretip, bu yatırımla insanımızın sofrasına ekmek koyabilmenin heyecanındayız. Viyana’da yeterli üretimi olmayan, üretimini İtalya’da yapan, Bulgaristan, Yunanistan, Macaristan gibi ülkelere ihracat yapan bu firmanın Türkiye pazarına girmesi için gösterdiğimiz çabanın sonuç vermesi bizleri sevindirdi. Bu yatırımla en az 250 kişilik istihdam potansiyeli ortaya çıkacak ve ürünlerimizi kapı komşularımız Bulgaristan ve Yunanistan’a kolayca ihraç edeceğiz.. Zaman içinde Ortadoğu pazarını da gündemimize alacağız. Nüfusu İstanbul’da Bağcılar ilçesi kadar bile olmayan Norveç, yanında, Türkiye, 83 milyon nüfusuyla önemli bir ülke. Bu ürünler, Müslüman kimlikli ülkemizde insanlarımızın gönül rahatlığıyla tüketebileceği helal sertifakılı ürünlerdir” diye konuştu.

 

Nitelikli, kaliteli ve ucuz ürünler

 

Tekpa Gıda Yönetim Kurulu Başkanı ve Senna Firması Türkiye Mümessili Erol Yasemin, ürünlerinin burger, dönerci, pastane, fırın, restoran ve otellerde yoğun olarak kullanıldığını belirterek, “Hamburgercilerin kullandığı maydanoz, kızartma yağı, ketçap ve mayonezler; pastane yağları, fırınlarda kullanılan maya ve yağlar; salatalarda kullanılan farklı soslar, yanısıra tek kullanımlık soslar;  burgercilerde, otellerde, otellerde, evlerde, restoranlarda kullanılan 10 çeşit sosumuz var. Yanısıra Bununla restoranlarda, dönercilerde, otellerde ve fast foodcularda kullanılan farklı kilogramlarda yağlarımız da söz konusu. Helal sertifikası olan, Avrupa’da yaklaşık 20 ülkeye ihracat yapılan bu ürünler ilgili sektörler tarafından tercih edilip kullanılmaktadır. Önümüzü görmek, piyasanın nabzını tutabilmek için öncelikle bu niteikli ve kaliteli ürünlerimizi Türkiye’ye getireceğiz. Ardından Bizim Aktar Sahibi Herbalist Yunus Ersin’le birlikte Anadolu’da yatırım teşviklerinin olduğu, lojistik açıdan İstanbul’a yakın olacak bir bölgede ürünleri üretmek üzere lisanslarımızı alıp, fabrikamızı kuracağız” dedi.

 

Dolaylı, dolaysız 250 kişilik istihdam

 

Yasemin, “Avusturya menşeli Senna firmasının güçlü  bir yatırım potansiyeli bulunmaktadır. Bu yatırımın ülkemize kazandırılmasını ekonomimiz, istihdam fırsatlarımız ve ihracat potansiyelimiz açısından önemsiyoruz. Bu yatırımla dolaylı ve dolaysız yaklaşık 250 kişilik istihdam kapasitesi ortaya çıkacaktır. Fabrikamızda aktif çalışanlar dışında mesela ketçap için domates üreten çiftçilerimizle anlaşıp tarlalar kiralayacağız, onlara iş vereceğiz. Yanısıra mayonez için yumurta üreticilerini devreye almamız gerekecek. Bununla birlikte ürünlerimizin lojistiği, altyapısı ve nakliyesi gerekecek. Bu da istihdamımızın bir başka yönü olacak” ifadelerini kullandı.