Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
ÇAMURDAN TERAPİ SABUNU
ÇAMURDAN TERAPİ SABUNU

Bayrampaşa Şifalı Bitkiler Merkezi Sahibi Yunus Ersin’den bir ilk daha

 

Çamurdan terapi sabunu, stressavar sabun

 

 

Uykusuzluk, stres, yorgunluk, depresyon gibi psikolojik problemleri gidermede yardımcı bir ürün niteliğindeki “Stressavar Sabun”, tamamen topraktan üretiliyor ve hiçbir kimyasal içermiyor.

 

Nedim ODABAŞ

 

Şifalı bitkilerle ilgili müthiş keşifleriyle ilklere imza atan Bayrampaşa Şifalı Bitkiler Merkezi Sahibi Yunus Ersin, özellikle stres sorunu yaşayanları rahatlatacak farklı bir çalışmanın öncüsü oldu. Daha önce de “Soyulabilir Çamur Maskesi” üreterek, her türlü akne, sivilce ve cilt sorunlarının giderilmesine yardımcı olacak Türkiye’de bir ilk nitelikli ürünün keşfini gerçekleştiren Yunus Ersin, bu kez “Çamurdan Terapi Sabunu” üretmeyi başardı.

Uykusuzluk, stres, yorgunluk, depresyon gibi psikolojik problemleri gidermede yardımcı bir ürün niteliğindeki “Stressavar Sabun”, tamamen topraktan üretiliyor ve hiçbir kimyasal içermiyor. Bu noktada aylardır çalışmalar yaptıklarını, ürünlerinin kimyasal bileşikler olmaksızın, çamur mayisiyle özel bir şekilde hazırlandığını belirten Yunus Ersin, “Çağdaş insanın en büyük derdi stres. Özellikle Büyükşehirlerde yaşayıp da stresle boğuşmayan hiç kimse yok. Stresten kurtulabilmek için bir çok insanın takviye ilaçlar aldığını ve bu noktada sıkıntılarla boğuştuğunu biliyoruz. Biz de şifalı bitkilerimizin ve toprak zenginliğimizin bu konuda bizlere neler sağlayabileceği hususunda kafa yormaktaydık. Yaptığımız çalışmalar ve yaptığımız deneyler sonrasında keşfini yaptığımız topraktan ürettiğimiz sabunun bu bağlamda müthiş bir fayda oluşturduğunu görmek bizleri ziyadesiyle sevindirdi. Kimyasal hiçbir şey içermeyen sabunumuz özellikle depressif hastalıklarda, sinirsel hastalıklarda, uykusuzluklarda müthiş bir rahatlamayı beraberinde getiriyor. Sabunumuzda kullandığımız toprağımızın vücut bileşenlerimiz ve stresi yok etmek için gereken bir çok unsuru barındırdığı keşfini yaparak, böyle bir serüvende insanlarımıza faydalı olmak için yola çıktık” dedi.

Türkiye’nin bitki florasının ve şifalı özelliklerinin Avrupa’yı ve dünyadaki bir çok ülkeyi kıskandıracak boyutta olduğunu, bu noktada yapılması gereken çalışmaların akademik olarak denetim altına alınıp, kontrollü şekilde kullanılmasının şart olduğunu ifade eden Yunus Ersin, “Elimizdeki değerlerin farkında değiliz. Yüzyıllarca şifalı bitkilerle her türlü rahatsızlığını gideren, bu noktada bizlere eşsiz bir tarihi miras bırakan atalarımızın bu mirasını doğru bir şekilde kullanarak bir çok rahatsızlığa şifa üretecek bir atmosferi yeniden kurgulayabiliriz. Bu noktada şifalı bitkilerin bu yönlerini bilenlerin, üniversiteler bünyesinde kurulacak kürsülerle ortaklaşa çalışmalar yapmasını sağlayacak bir zemini hazırlamamız gerekiyor. Diğer yandan çağdaş tıbbın bizlere sunduğu imkanları da en doğru şekilde harmanlayarak, ülkemizin bu yönünü güzel şekilde kullanmalı ve yeni bir “Yaşam Alanı” inşa edebilmenin formüllerini aramalıyız. Stres sabunumuzla ilgili olarak bizlere ulaşmak isteyenler (0 212-674 03 00) no’lu telefonu arayabilirler” dedi.

Modern tıbbın her türlü imkanının kullanılması gerektiğini, şifalı bitkilerle tedavinin de bir yan unsur olarak kullanılabileceğini belirten Ersin, “Türkiye nasıl bir değerler hazinesinin üzerinde olduğunun farkına varmalı. Ama bu konuda yetkililerin böyle bir değer çalışmasının öncüsü olarak bizim önümüzü açması gerektiğini düşünüyorum” açıklamasını yaptı.