Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
ÇAMURLA EKOLOJİK TEDAVİ
ÇAMURLA EKOLOJİK TEDAVİ

Bayrampaşa Şifalı Bitkiler merkezinden yine bir ilk

 

Çamurla ekolojik tedavi merkezi

 

Bayrampaşa Şifalı Bitkiler Merkezi’nin ana binasındaki sağlık üssüyle bundan böyle Çamur Tedavisinin tüm unsurları, sivilce, akne, siyah nokta, kırışıklık, stres, depresyon, ağrısı olanlar, toksin atma, romatizma ve sedef gibi rahatsızlıklar için anında uygulanacak.

 

 

Bayrampaşa Şifalı Bitkiler Merkezi Sahibi Herbalist Yunus Ersin, çamurla tedavi noktasındaki başarılarını merkez binada yapacakları “Ekolojik Tedavi Merkezi” projesiyle yeni bir boyut kazandıracaklarını ifade etti. Bayrampaşa Şifalı Bitkiler Merkezi’nin ana binasındaki sağlık üssüyle bundan böyle Çamur Tedavisinin tüm unsurları, sivilce, akne, siyah nokta, kırışıklık, stres, depresyon, ağrısı olanlar, toksin atma, romatizma ve sedef gibi rahatsızlıklar için anında uygulanacak.

Şifalı Bitkilerle ilgili yaptığı çalışmalarla kamuoyunun çok yakından tanıdığı, aynı zamanda şifalı çamurdan ürettiği terapi ürünleri, sabun, şampuan ve soyulabilir çamur maskesiyle sektörde devrim oluşturan Herbalist Yunus Ersin, “Şu ana kadar çamurla tedavi noktasında çok önemli ve sonuç alan tedavi yöntemlerinin uygulanmasını sağladık. Çamurdan ürettiğimiz sabunumuz, terapi ürünlerimiz, soyulabilir çamur maskemiz, bu konuda sıkıntıları olan hastalarımızın dertlerine müthiş kolaylıklar ve çözümler sundu. Şimdi bunu uygulama merkezli bir projeyle taçlandırarak, insanlarımızın anında uygulama yapabileceği bir nosyona dönüştürmeye çalışacağız. Bunun için Bayrampaşa Şifalı Bitkiler Merkezi’nin çok mutena bir bölümünü çamur terapi ve tedavisine ayırma projesini geliştiriyoruz. Aldığımız yoğun talepler ve bize “Çamurun uygulanma alanıyla” ilgili yansıyan çok önemli tavsiyeler bizi bu şekildeki bir tedavi yöntemine yöneltti. Ülkemizin taşında toprağında çok önemli şifa unsurları olduğunu yaptığımız araştırmalarla çok yakından biliyoruz. Bunun uygulanmasını en güzel şekilde sağlayabilmek için de farklı yöntemler geliştirmeliyiz. Yabancı güzellik ürünlerine bir şifa unsuru olarak verdiğimiz dövizleri ülkemizde tutacak çok önemli bir şifa potansiyeline sahibiz. Yeter ki, ülkemizin değerlerini en güzel şekilde kullanalım ve bunların bir katma değer oluşturması yönünde çabalarımızı ortaya koyalım. İşte biz Bayrampaşa Şifalı Bitkiler Merkezi olarak şimdiye kadar şifalı çamurla ilgili yaptığımız çalışmalarla, ülkemiz çamurunun, toprağının ülkemizde katma değer üretmesi yönünde önemli bir açılım sağladık. Tamamen öz değerlerimizle oluşturduğumuz bu ürünlerimiz halkımız tarafından teveccüh gördü. Bu teveccühün, pratik olarak uygulanacağı bir tedavi merkezine dönüştürülmesi de bir gereklilik haline geldi” diye konuştu.

Terapi ve Tedavi Merkezi’nin şu an hazırlıklarının sürdüğünü, kadın ve erkek ayrı ayrı olarak planlanan tedavi kürlerinin çamurun şifalı özelliğini hastalarımıza yansıtacak bir donanımda hazırlandığını belirten Ersin, “Hastalarımızın durumu ve alacakları kürler tesbit edilecek, bu tesbitler neticesinde çamurumuzun şifa özelliğini herkese yansıtacağız. Toplam 110 m2’lik terapi merkezimiz projelendirildiğinde, bekleme salonu, giyinme salonu ve tedavi ünitesi olarak ayrılan bir şifa merkezi ortaya çıkmış olacak. İlk etapta tedavi merkezimizde bayanların kürleriyle işe başlayacağız” dedi.

Herbalist Yunus Ersin, Türkiye’nin şifalı bitkiler ve şifalı özellikleri taşıyan yerler açısından dünyanın en zengin coğrafyası olduğuna dikkat çekerek, “Bu zenginliği ve güzelliği, halkımızın menfaatine kullanacak bir bilgi ve birikimi sergilemeye çalışıyoruz. Bu zenginlik, ülkemiz için çok önemli bir durumun ülkemiz menfaatlerine dönüştürülmesini gerekli kılıyor” açıklamasını yaptı.