Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
HER TEKNOLOJİ HASTALIK
HER TEKNOLOJİ HASTALIK

Bayrampaşa Şifalı Bitkiler Merkezi Sahibi Herbalist Yunus Ersin

 

Her teknoloji bir hastalık davetiyesi

 

Bayrampaşa Şifalı Bitkiler Merkezi Sahibi Herbalist Yunus Ersin, “İnsanlar doğallıktan uzaklaştıkça, insanlar hareketsiz bir yaşam sürmeye devam ettikçe, insanlar teknolojik donanımlara bağımlı oldukça hastalıklarla boğuşan bir toplum olmaya mahkumuz” dedi.

 

Nedim ODABAŞ

 

Her yeni teknolojinin, her yeni modanın bir hastalık davetiyesi olduğunu, Büyükşehirlerin kaosunun insanların yeni hastalıklara yakalanmasında etkin riskler taşıdığını belirten Bayrampaşa Şifalı Bitkiler Merkezi Sahibi Herbalist Yunus Ersin, “İnsanlar doğallıktan uzaklaştıkça, insanlar hareketsiz bir yaşam sürmeye devam ettikçe, insanlar teknolojik donanımlara bağımlı oldukça hastalıklarla boğuşan bir toplum olmaya mahkumuz” dedi.

Araçların çoğalmasının obeziteyi tetiklediğini, insanların yürümekten, hareket etmekten uzaklaştığını kaydeden Ersin, “Bayanların giydiği ince çoraplar ise yumurtalık iltihabı, idrar yolu iltihabı oluşturmaya başladı. Her 5 kadından 3’ünde görülen bu rahatsızlıkların bu moda akımıyla çok yakından ilgisi var. Erkeklerde ise dar kot pantolonların giyilmesiyle sperm sayısı düştü, varikosel baş gösterdi” açıklamasını yaptı.

Metropollerdeki stresin eşler arasındaki muhabbeti azalttığına dikkat çeken Ersin, “Eşler arasındaki muhabbetin ve mehabetin azalması aile kurumlarının parçalanmasına varacak bir boyutu önümüze taşıdı. Stres, sigara kullanımı, hormonlu yiyecekler, hazır gıda ve bilinçsiz beslenmenin getirdiği erkeklerdeki isteksizlik, mutlu aile formülünün sona ermesine yol açtı. Bu noktada neyi nasıl yapacaklarını, nasıl tedavi olacaklarını bilemeyen insanlarımız,  bilinçsiz şekilde medyanın kendilerine sunduğu sanal tedavi yöntemlerine sarılmak zorunda kaldılar” diye konuştu.

Şu ana kadar bir çok rahatsızlıkla ilgili yaptıkları çalışmaların çok iyi neticeler verdiğini vurgulayan Ersin, “Daha önce de “Soyulabilir Çamur Maskesi” üreterek, her türlü akne, sivilce ve cilt sorunlarının giderilmesine yardımcı olacak Türkiye’de bir ilk nitelikli ürünün keşfini gerçekleştirerek “Çamurdan Terapi Sabunu” üretmeyi başardık. Sedef hastalıklarında çok iyi neticeler aldık. İçilebilir elma sirkemizle öncü olduk. Bize ulaşmak isteyenler 0 21 674 03 00 numaralı telefonumuzdan bizleri arayabilirler. Bizler dermansız dert yoktur düsturuyla hareket ediyoruz ve halkımızın rahatsızlıklarında yardımcı olabilecek unsurları geliştiriyoruz” diye konuştu.